NPC-410-015D-1-L
Pressure Sensor 0.105V to 0.155V 0psi to 15psi Differential 8-Pin CDIP
Manufacturer:Amphenol
Avnet Manufacturer Part #: NPC-410-015D-1-L
Secondary Manufacturer Part#: NPC-410-015D-1-L
Description Value
± 0.1%
8
125 °C
-40 °C