SSAJ120100
Switch Slide ON OFF SPDT Side Slide 5VDC 10000Cycles Gull Wing SMD
Manufacturer:Alps Alpine
Avnet Manufacturer Part #: SSAJ120100
Secondary Manufacturer Part#: SSAJ120100
Description Value
Side Slide
260 °C
10 mA
5 V
10000 Cycles
Surface Mount
-10 to 60 °C
2
SPDT
6.5 x 3.8 x 0.7 mm