AS4C512M16D4B-62BCN
DRAM, DDR4 SDRAM, 8 Gbit, 512M x 16bit, 1.6 GHz, 78 Pins, FBGA
Manufacturer:Alliance Memory
Product Category: Memory, DRAMs
Avnet Manufacturer Part #: AS4C512M16D4B-62BCN
Secondary Manufacturer Part#: AS4C512M16D4B-62BCN
Description Value
1.6 GHz
DDR4
FBGA
Surface Mount
512M x 16bit
8 Gbit
96
95 °C
0 °C
AS4C Series
1.2 V