PSA-A45WM-U
AC/DC Power Supply Quad-Output 5V/9V/12V/15V/20VDC 3A/2.25A 45W
Manufacturer:Advantech
Avnet Manufacturer Part #: PSA-A45WM-U
Secondary Manufacturer Part#: PSA-A45WM-U
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • Compact design with 45W output
  • Enhanced with Power Delivery (PD), North America 2-pin socket type
  • Meets DOE VI and CoC tier 2 requirements
  • Built-in OVP/OCP/SCP/OTP output protection
  • Input voltage range from 100 to 240V
  • 47 to 63Hz input frequency, 87% efficiency
  • Operating temperature range from 0 to +40°C
  • MTBF (hours at 25°C) is 300K
  • Dimension (W x H x D) is 1.594 x 2.106 x 1.102inch
  • CB IEC 62368-1 / UL IEC 62368-1 / cUL IEC 62368-1 / FCC safety standards
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
1
USB Type C
2.25 A
45 W
20 V