ADQ600-48S10-4L
Isolated Chassis Mount DC/DC Converter, ITE, 625 W, 1 Output, Fixed, 10.1 V, 63 A, Regulated, Quarter Brick
Manufacturer:Advanced Energy
Avnet Manufacturer Part #: ADQ600-48S10-4L
Secondary Manufacturer Part#: ADQ600-48S10-4L
Description Value
Fixed
Quarter Brick
56 V
45 V
48 V
750 Vdc
1
-20 to 90 °C
63 A
63 A
625 W
Regulated
10 V
10.1 V
ITE
58.4 mm
58.4 x 36.8 x 11.7 mm
11.7 mm
36.8 mm