ADH700-48S50P-6LS
Isolated Chassis Mount DC/DC Converter, Industrial & ITE, 700 W, 1 Output, Fixed, 50 VDC, 14 A, Regulated, Half Brick
Manufacturer:Advanced Energy
Avnet Manufacturer Part #: ADH700-48S50P-6LS
Secondary Manufacturer Part#: ADH700-48S50P-6LS
Half Brick
65 V
36 V
48 V
2.25 kV
1
14 A
700 W
Regulated
50 Vdc
Industrial & ITE
61 mm
12.7 mm
57.9 mm