ADH700-48S50-6L
Isolated Chassis Mount DC/DC Converter, Industrial & ITE, 700 W, 1 Output, Fixed, 50 VDC, 14 A, Regulated, Half Brick
Manufacturer:Advanced Energy
Avnet Manufacturer Part #: ADH700-48S50-6L
Secondary Manufacturer Part#: ADH700-48S50-6L
Half Brick
65 V
36 V
48 V
2.25 kV
1
-40 to 85 °C
14 A
14 A
700 W
Regulated
50 V
50 Vdc
Industrial & ITE
61 mm
61 x 57.9 x 12.7 mm
12.7 mm
57.9 mm