ADH700-48S28P-6L
Isolated Chassis Mount DC/DC Converter, ITE, 700 W, 1 Output, Fixed, 28 VDC, 25 A, Regulated, Half Brick
Manufacturer:Advanced Energy
Avnet Manufacturer Part #: ADH700-48S28P-6L
Secondary Manufacturer Part#: ADH700-48S28P-6L
Description Value
Fixed
Half Brick
65 V
36 V
48 V
1.5 kV
1
-40 to 85 °C
25 A
25 A
700 W
Regulated
28 V
28 Vdc
ITE
61 mm
61 x 57.9 x 12.7 mm
12.7 mm
57.9 mm