ASEMB-25.000MHZ-XY-T
MEMS Oscillator, 25 MHz, SMD, 3.2mm x 2.5mm, 10 ppm, 3.3 V, ASEMB, LVCMOS
Manufacturer:Abracon
Avnet Manufacturer Part #: ASEMB-25.000MHZ-XY-T
Secondary Manufacturer Part#: ASEMB-25.000MHZ-XY-T
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • Ultra Miniature Pure Silicon™ Clock Oscillator
  • 2nd Generation MEMS Technology with reduced jitter by Discera
  • Low Power Consumption <10mA
  • Exceptional Stability +/- 10ppm Over Temp. at -40 to +105°C
  • Compact QFN Plastic Packaging
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
25 MHz
10 ppm
15 pF
105 °C
-40 °C
SMD, 3.2mm x 2.5mm
LVCMOS
ASEMB Series
3.3 V