AMDLA1004S-2R2MT
Power Inductor (SMD), 2.2 µH, 15 A, Shielded, 20 A, AMDLA1004S
Manufacturer:Abracon
Avnet Manufacturer Part #: AMDLA1004S-2R2MT
Secondary Manufacturer Part#: AMDLA1004S-2R2MT
Description Value
6700 uOhm
2.2 uH
±20%
3.8 mm
11 mm
AMDLA1004S Series
10 mm
15 A
20 A