AIML-0603-3R9K-T
Ind Chip Shielded Multi-Layer 3.9uH 10% 10MHz 35Q-Factor Ferrite 15mA 0603 T/R
Manufacturer:Abracon
Avnet Manufacturer Part #: AIML-0603-3R9K-T
Secondary Manufacturer Part#: AIML-0603-3R9K-T
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • Monolithic structure for higher reliability, compact size, & lightweight
  • Magnetically shielded design to eliminate cross coupling
  • Excellent solderability and heat resistance for reflow soldering
  • Perfect shape for PCB mounting with no polarity
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
10
0.8 mm
1.6 mm