ABM3B-25.000MHZ-10-1-U-T
Crystal, 25 MHz, SMD, 5mm x 3.2mm, 10 ppm, 10 pF, 10 ppm, ABM3B
Manufacturer:Abracon
Product Category: Clock & Timing, Crystals
Avnet Manufacturer Part #: ABM3B-25.000MHZ-10-1-U-T
Secondary Manufacturer Part#: ABM3B-25.000MHZ-10-1-U-T
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • Fundamental mode.
  • Suitable for reflow.
  • Tight Stability available.
  • Ceramic package and metal lid assures high precision and reliability.
  • Seam sealing.
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
CSMD
5mm x 3.2mm x 1.1mm
25 MHz
Surface Mount
Standard
50 Ohm
10 ppm
10 ppm
10 pF
4
60 °C
-10 °C