AOTA-B160808S2R2MT
Click image to enlarge
Manufacturer:Abracon
Product Category:
Inductors, Power Inductors, SMD Power Inductors
Avnet Manufacturer Part #: AOTA-B160808S2R2MT
Secondary Manufacturer Part#: AOTA-B160808S2R2MT
|---|---|---|
| 0.29 Ohm | ||
| 2.2 uH | ||
| ±20% | ||
| 0603 [1608 Metric] | ||
| 0.8 mm | ||
| 1.6 mm | ||
| AOTA-B160808S Series | ||
| 0.8 mm | ||
| 1.1 A | ||
| 1.3 A |