AOTA-B160808S2R2MT
Manufacturer:Abracon
Avnet Manufacturer Part #: AOTA-B160808S2R2MT
Secondary Manufacturer Part#: AOTA-B160808S2R2MT
Description Value
0.29 Ohm
2.2 uH
±20%
0603 [1608 Metric]
0.8 mm
1.6 mm
AOTA-B160808S Series
0.8 mm
1.1 A
1.3 A