ILBB0805ER102V
ILBB-0805 1K 25% ER E3
Avnet Manufacturer Part #: ILBB0805ER102V
Secondary Manufacturer Part#: ILBB0805ER102V
  • Halogen-free according to IEC 61249-2-21 defi
Description Value
100 mA
350 mOhm
0805 [2012 Metric]
Surface Mount
1 kOhm
25
125 °C
-55 °C
1.1 mm
2.2 mm
ILBB-0805 Series
1.45 mm