ILBB0402ER601V
Ferrite Bead, 0402 [1005 Metric], 600 ohm, 200 mA, ILBB-0402 Series, 1 ohm, ± 25%
Avnet Manufacturer Part #: ILBB0402ER601V
Secondary Manufacturer Part#: ILBB0402ER601V
  • Halogen-free according to IEC 61249-2-21 definition
Description Value
200 mA
1 Ohm
0402 [1005 Metric]
Surface Mount
600 Ohm
25
125 °C
-55 °C
0.6 mm
1.1 mm
ILBB-0402 Series
0.6 mm