BFC233620154
Official logo for Vishay
Manufacturer:Vishay
Avnet Manufacturer Part #: BFC233620154
Secondary Manufacturer Part#: BFC233620154
Description Value
0.15 uF
20%
Through Hole
500 V/us
GRADE II (Test Condition A)
15 mm
110 °C
-55 °C
-888
X2
310 Vac