B72205S300K101
TVS Varistor, 30 VAC, 38 VDC, StandarD B722, 93 V, Disc, Radial Leaded, 5 mm, Metal Oxide Varistor (MOV)
Official logo for TDK
Manufacturer:TDK
Avnet Manufacturer Part #: B72205S300K101
Secondary Manufacturer Part#: B72205S300K101
Description Value
93 V
105 °C
-40 °C
0.9 J
8.5 mm
StandarD B722 Series
Disc 5mm
5 mm
Metal Oxide Varistor (MOV)
30 V
38 V