B32652A6154J
Film Capacitor, 0.15 uF, 250 V, 630 V, ± 5%, Metallized PP, Radial Box - 2 Pin
Official logo for TDK
Manufacturer:TDK
Avnet Manufacturer Part #: B32652A6154J
Secondary Manufacturer Part#: B32652A6154J
  • High contact reliability
  • RoHS-compatible
Description Value
0.15 uF
5%
Through Hole
GRADE II (Test Condition A)
15 mm
100 °C
-55 °C
14.5 mm
18 mm
8.5 mm
250 V
630 V