B32652A2102K189
Film Capacitor, 1000 pF, 700 V, 2000 V, ± 10%, Metallized PP, Radial Box - 2 Pin
Official logo for TDK
Manufacturer:TDK
Avnet Manufacturer Part #: B32652A2102K189
Secondary Manufacturer Part#: B32652A2102K189
  • High contact reliability
  • RoHS-compatible
Description Value
0.001 pF
10%
Through Hole
GRADE II (Test Condition A)
15 mm
100 °C
-55 °C
10.5 mm
18 mm
5 mm
700 V
2000 V