UMJ325KB7106KMHP
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 10 uF, 50 V, 1210 [3225 Metric], ± 10%, X7R, MCJC Series, 3.2 mm
Click image to enlarge
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Product Category:
電容器, 陶瓷電容器, SMD MLCC 積層陶瓷電容器
Avnet Manufacturer Part #: UMJ325KB7106KMHP
Secondary Manufacturer Part#: UMJ325KB7106KMHP
|---|---|---|
| 10 uF | ||
| ± 10% | ||
| 1210 [3225 Metric] | ||
| Flexible Termination | ||
| 125 °C | ||
| -55 °C | ||
| 3.2 mm | ||
| 2.5 mm | ||
| AEC-Q200 | ||
| 50 V |