UMJ325KB7106KMHP
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 10 uF, 50 V, 1210 [3225 Metric], ± 10%, X7R, MCJC Series, 3.2 mm
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: UMJ325KB7106KMHP
Secondary Manufacturer Part#: UMJ325KB7106KMHP
Description Value
10 uF
± 10%
1210 [3225 Metric]
Flexible Termination
125 °C
-55 °C
3.2 mm
2.5 mm
AEC-Q200
50 V