MCJCT31LBB7106KTPA01
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Product Category:
電容器, 陶瓷電容器, SMD MLCC 積層陶瓷電容器
Avnet Manufacturer Part #: MCJCT31LBB7106KTPA01
Secondary Manufacturer Part#: MCJCT31LBB7106KTPA01
|---|---|---|
| 10 uF | ||
| ± 10% | ||
| 1206 [3216 Metric] | ||
| Flexible Termination | ||
| X7R | ||
| 125 °C | ||
| -55 °C | ||
| 3.2 mm | ||
| MCJC Series | ||
| 1.6 mm | ||
| AEC-Q200 | ||
| 25 V |