MCJCT31LBB7106KTPA01
Official logo for TAIYO YUDEN
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: MCJCT31LBB7106KTPA01
Secondary Manufacturer Part#: MCJCT31LBB7106KTPA01
Description Value
10 uF
± 10%
1206 [3216 Metric]
Flexible Termination
X7R
125 °C
-55 °C
3.2 mm
MCJC Series
1.6 mm
AEC-Q200
25 V