CL05A226MQ5QUNC
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 22 uF, 6.3 V, 0402 [1005 Metric], ± 20%, X5R, CL Series, 1 mm
Product Category:
电容器, 陶瓷电容器, SMD MLCC 积层陶瓷电容器
Avnet Manufacturer Part #: CL05A226MQ5QUNC
Secondary Manufacturer Part#: CL05A226MQ5QUNC
- RoHS 10 Compliant
- Tariff Charges
- Miniature Size
- Capacitance and Voltage Range
- Tape and Reel for Surface Mount Assembly
- Low ESR
|---|---|---|
| 22 uF | ||
| ± 20% | ||
| 0402 [1005 Metric] | ||
| Standard Terminal | ||
| 85 °C | ||
| -55 °C | ||
| 1 mm | ||
| 0.5 mm | ||
| 6.3 V |