PA4390.151HLT
Power Inductor (SMD), 150 nH, ± 15%, 68 A, 80 A, 10mm x 7mm x 10mm
Manufacturer:Pulse Electronics
Avnet Manufacturer Part #: PA4390.151HLT
Secondary Manufacturer Part#: PA4390.151HLT
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • Current Rating: Over 75Apk
  • Inductance Range: 120nH to 330nH
  • Height: 10.0mm Max
  • Footprint: 10.0mm x 7.0mm Max
  • Halogen Free
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
185
150 nH
15
SMD
10 mm
10 mm
PA4390.XXXHLT Series
7 mm
68 A
80 A