PA4390.151HLT
Power Inductor (SMD), 150 nH, ± 15%, 68 A, 80 A, 10mm x 7mm x 10mm
Avnet Manufacturer Part #: PA4390.151HLT
Secondary Manufacturer Part#: PA4390.151HLT
- RoHS 10 Compliant
- Tariff Charges
- Current Rating: Over 75Apk
- Inductance Range: 120nH to 330nH
- Height: 10.0mm Max
- Footprint: 10.0mm x 7.0mm Max
- Halogen Free
|---|---|---|
| 150 nH | ||
| SMD | ||
| 10 mm | ||
| 10 mm | ||
| PA4390.XXXHLT Series | ||
| 7 mm | ||
| 68 A | ||
| 80 A |