PA2983.650HLT
Power Inductor (SMD), 65 nH, 24 A, Shielded, 29.5 A, PA2983.xxxHL Series
Manufacturer:Pulse Electronics
Avnet Manufacturer Part #: PA2983.650HLT
Secondary Manufacturer Part#: PA2983.650HLT
- RoHS 10 Compliant
- Tariff Charges
- Current Rating: Over 52Apk
- Inductance 65nH
- Height: 4.0mm Max
- Footprint: 4.0mm x 5.0mm Max
- Halogen Free
- Inductance @ Irated (nH TYP): 60
|---|---|---|
| 363 mOhm | ||
| 65 nH | ||
| SMD | ||
| Shielded | ||
| 4 mm | ||
| 4 mm | ||
| PA2983.XXXHL Series | ||
| 5 mm | ||
| 30 A | ||
| 29.5 A |