ERJU01F68R0C
SMD Chip Resistor, 68 Ohm, ± 1%, 50 mW, 0201 [0603 Metric], Thick Film, Anti-Sulfur
Manufacturer:Panasonic
Product Category: 電阻器, 表面貼裝電阻器
Avnet Manufacturer Part #: ERJU01F68R0C
Secondary Manufacturer Part#: ERJU01F68R0C
Description Value
155 °C
-55 °C
50 mW
0.6 mm
ERJU01 Series
0.3 mm
68 Ohm
1
Thick Film
Sulfur Resistant
± 200ppm/°C
25 V