ERJU01F68R0C
SMD Chip Resistor, 68 Ohm, ± 1%, 50 mW, 0201 [0603 Metric], Thick Film, Anti-Sulfur
Resistors, Surface Mount Resistors
Avnet Manufacturer Part #: ERJU01F68R0C
Secondary Manufacturer Part#: ERJU01F68R0C
|---|---|---|
| 155 °C | ||
| -55 °C | ||
| 50 mW | ||
| 0.6 mm | ||
| ERJU01 Series | ||
| 0.3 mm | ||
| 68 Ohm | ||
| Thick Film | ||
| Sulfur Resistant | ||
| ± 200ppm/°C | ||
| 25 V |