EEETG1V470UP
铝电解电容, 表面贴装, Radial Can - SMD, 47 µF, 35 V, 1 ohm, TG 系列
Official logo for Panasonic
Manufacturer:Panasonic
Avnet Manufacturer Part #: EEETG1V470UP
Secondary Manufacturer Part#: EEETG1V470UP
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • Miniaturization (40 % less than TA series)
  • AEC-Q200 compliant
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
47 uF
± 20%
Radial Can - SMD
Solder
1 Ohm
1000 hours @ 125°C
125 °C
-40 °C
Polar
8 mm
6.2 mm
8 x 6.2
AEC-Q200
100 mA
35 V