R1516S034B-E2-JE
LDO Regulator Pos 3.4V 150mA 6-Pin HSOP-J T/R
Official logo for Nisshinbo Micro Devices
Avnet Manufacturer Part #: R1516S034B-E2-JE
Secondary Manufacturer Part#: R1516S034B-E2-JE
Description Value
1 %
36 V
4 V
4 to 36 V
185 °C/W
Matte Tin
0.7 %
105 mV
260 °C
0.94@20mA V
3400 mW
45 uA
Surface Mount
1
-40 to 105 °C
150 mA
Fixed
3.4 V
6HSOP-J
6
Positive Output
5.02 x 3.9 x 1.5 mm