UVY1J101MPD1TD
Manufacturer:Nichicon
Product Category:
Capacitors, Aluminum Electrolytic Capacitors, Leaded Aluminum Electrolytic Capacitors
Avnet Manufacturer Part #: UVY1J101MPD1TD
Secondary Manufacturer Part#: UVY1J101MPD1TD
|---|---|---|
| 100 uF | ||
| 20% | ||
| PC Pin | ||
| 3.5 mm | ||
| 1000 hours @ 105°C | ||
| 105 °C | ||
| -55 °C | ||
| Polar | ||
| 8 mm | ||
| 11.5 mm | ||
| 8 X 11.5 | ||
| 200 mA | ||
| 63 V |