UHE1H101MPD
Click image to enlarge
Manufacturer:Nichicon
Product Category:
Capacitors, Aluminum Electrolytic Capacitors, Leaded Aluminum Electrolytic Capacitors
Avnet Manufacturer Part #: UHE1H101MPD
Secondary Manufacturer Part#: UHE1H101MPD
|---|---|---|
| 100 µF | ||
| 20% | ||
| Radial Leaded | ||
| 0.68 Ohm | ||
| 3.5 mm | ||
| 7000 hours @ 105°C | ||
| 105 °C | ||
| -40 °C | ||
| Polar | ||
| 8 mm | ||
| 11.5 mm | ||
| 8 x 11.5 | ||
| 555 mA | ||
| 50 V |