UHE1H101MPD
Manufacturer:Nichicon
Avnet Manufacturer Part #: UHE1H101MPD
Secondary Manufacturer Part#: UHE1H101MPD
Description Value
100 µF
20%
Radial Leaded
0.68 Ohm
3.5 mm
7000 hours @ 105°C
105 °C
-40 °C
Polar
8 mm
11.5 mm
8 x 11.5
555 mA
50 V