NTR04B1003CTRF
SMD Chip Resistor, 100 kOhm, ± 0.1%, 63 mW, 0402 [1005 Metric], Thin Film, Precision
Manufacturer:NIC Components
Product Category: 電阻器, 表面貼裝電阻器
Avnet Manufacturer Part #: NTR04B1003CTRF
Secondary Manufacturer Part#: NTR04B1003CTRF
Description Value
MSL 1 - Unlimited
155 °C
-55 °C
0.0625 W
1 mm
NTR Series
0.5 mm
100
Thin Film
Precision
25 ppm/°C
25 V