NTR04B1003CTRF
SMD Chip Resistor, 100 kOhm, ± 0.1%, 63 mW, 0402 [1005 Metric], Thin Film, Precision
Click image to enlarge
Manufacturer:NIC Components
Product Category:
Resistors, Surface Mount Resistors
Avnet Manufacturer Part #: NTR04B1003CTRF
Secondary Manufacturer Part#: NTR04B1003CTRF
|---|---|---|
| MSL 1 - Unlimited | ||
| 155 °C | ||
| -55 °C | ||
| 0.0625 W | ||
| 1 mm | ||
| NTR Series | ||
| 0.5 mm | ||
| Thin Film | ||
| Precision | ||
| 25 ppm/°C | ||
| 25 V |