NPIM104P6R8MTRF
Power Inductor (SMD), 6.8 uH, ± 20%, 8.5 A, Shielded, 13.5 A, 11mm x 10mm x 3.8mm
Official logo for NIC Components
Manufacturer:NIC Components
Avnet Manufacturer Part #: NPIM104P6R8MTRF
Secondary Manufacturer Part#: NPIM104P6R8MTRF
Description Value
17.5 mOhm
6.8 uH
± 20%
Shielded
3.8 mm
11 mm
NPIM_P Series
10 mm
8.5 A
13.5 A