NPIM104P6R8MTRF
Power Inductor (SMD), 6.8 uH, ± 20%, 8.5 A, Shielded, 13.5 A, 11mm x 10mm x 3.8mm
Manufacturer:NIC Components
Avnet Manufacturer Part #: NPIM104P6R8MTRF
Secondary Manufacturer Part#: NPIM104P6R8MTRF
|---|---|---|
| 17.5 mOhm | ||
| 6.8 uH | ||
| ± 20% | ||
| Shielded | ||
| 3.8 mm | ||
| 11 mm | ||
| NPIM_P Series | ||
| 10 mm | ||
| 8.5 A | ||
| 13.5 A |