NPIM104P3R3MTRF
Power Inductor (SMD), 3.3 uH, ± 20%, 11 A, Shielded, 20 A, 11mm x 10mm x 3.8mm
Official logo for NIC Components
Manufacturer:NIC Components
Avnet Manufacturer Part #: NPIM104P3R3MTRF
Secondary Manufacturer Part#: NPIM104P3R3MTRF
Description Value
10.8 mOhm
3.3 uH
±20%
Shielded
3.8 mm
11 mm
NPIM_P Series
10 mm
11 A
20 A