KCM55WR71H336MH01K
Multilayer Ceramic Capacitor, 33 uF, 50 V, ± 20%, X7R, 6.4 mm, Surface Mount, KCM Series, -55 °C
Manufacturer:Murata
Avnet Manufacturer Part #: KCM55WR71H336MH01K
Secondary Manufacturer Part#: KCM55WR71H336MH01K
Description Value
33 uF
± 20%
2220 [5750 Metric]
125 °C
-55 °C
AEC-Q200
6.4 mm
50 V