KCM55WR71H336MH01K
Multilayer Ceramic Capacitor, 33 uF, 50 V, ± 20%, X7R, 6.4 mm, Surface Mount, KCM Series, -55 °C
Click image to enlarge
Manufacturer:Murata
Product Category:
电容器, 陶瓷电容器, SMD MLCC堆叠多层陶瓷电容器
Avnet Manufacturer Part #: KCM55WR71H336MH01K
Secondary Manufacturer Part#: KCM55WR71H336MH01K
|---|---|---|
| 33 uF | ||
| ± 20% | ||
| 2220 [5750 Metric] | ||
| 125 °C | ||
| -55 °C | ||
| AEC-Q200 | ||
| 6.4 mm | ||
| 50 V |