GRM188R61E475ME15D
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 4.7 uF, 25 V, 0603 [1608 Metric], ± 20%, X5R, GRM Series, 1.6 mm
Click image to enlarge
Manufacturer:Murata
Product Category:
电容器, 陶瓷电容器, SMD MLCC 积层陶瓷电容器
Avnet Manufacturer Part #: GRM188R61E475ME15D
Secondary Manufacturer Part#: GRM188R61E475ME15D
|---|---|---|
| 4.7 uF | ||
| ± 20% | ||
| 0603 [1608 Metric] | ||
| Standard Terminal | ||
| MSL 1 - Unlimited | ||
| 85 °C | ||
| -55 °C | ||
| 1.6 mm | ||
| 0.8 mm | ||
| 25 V |