MI0805K601R-10
Ferrite Bead, 0805 [2012 Metric], 600 ohm, 1.5 A, MI Series, 0.1 ohm
Manufacturer:Laird Technologies
Product Category: 鐵氧體, 鐵氧體磁珠
Avnet Manufacturer Part #: MI0805K601R-10
Secondary Manufacturer Part#: MI0805K601R-10
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • Small footprint
  • Vibration-resistant
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
1.5 A
100 mOhm
0805 [2012 Metric]
Surface Mount
600 Ohm
125 °C
-40 °C
1.1 mm
2.2 mm
MI Series
1.45 mm