W2A4ZC104MAT2A
Capacitor Array, 0.1 uF, 0508 [1220 Metric], 10 V, 4 Capacitors, SMD, ± 20%, Surface Mount, X7R
Click image to enlarge
Manufacturer:Kyocera AVX
Avnet Manufacturer Part #: W2A4ZC104MAT2A
Secondary Manufacturer Part#: W2A4ZC104MAT2A
- RoHS 10 Compliant
- Tariff Charges
- Ni and Sn plated termination
- 4 Number of caps
|---|---|---|
| 0.1 uF | ||
| ± 20% | ||
| 0508 [1220 Metric] | ||
| Surface Mount | ||
| SMD | ||
| MSL 1 - Unlimited | ||
| 125 °C | ||
| -55 °C | ||
| 1.3 mm | ||
| 2.1 mm | ||
| 10 V |