TACK474M010QTA
Surface Mount Tantalum Capacitor, 0.47 uF, 10 V, 0402 [1005 Metric], ± 20%, 15 Ohm, 32 mA
Official logo for Kyocera AVX
Manufacturer:Kyocera AVX
Avnet Manufacturer Part #: TACK474M010QTA
Secondary Manufacturer Part#: TACK474M010QTA
Description Value
0.47 uF
± 20%
0402 [1005 Metric]
15 Ohm
-888
K
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
0.5 mm
1 mm
0.5 mm
-888
32 mA
10 V