600F470FT250XT
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 47 pF, 250 V, 0805 [2012 Metric], ± 1%, C0G / NP0, 600F Series
Manufacturer:Kyocera AVX
Avnet Manufacturer Part #: 600F470FT250XT
Secondary Manufacturer Part#: 600F470FT250XT
Description Value
47 pF
± 1%
0805 [2012 Metric]
Standard Terminal
C0G / NP0
125 °C
-55 °C
2.01 mm
600F Series
1.2 mm
250 V