600F470FT250XT
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 47 pF, 250 V, 0805 [2012 Metric], ± 1%, C0G / NP0, 600F Series
Manufacturer:Kyocera AVX
Product Category:
电容器, 陶瓷电容器, SMD MLCC 积层陶瓷电容器
Avnet Manufacturer Part #: 600F470FT250XT
Secondary Manufacturer Part#: 600F470FT250XT
|---|---|---|
| 47 pF | ||
| ± 1% | ||
| 0805 [2012 Metric] | ||
| Standard Terminal | ||
| C0G / NP0 | ||
| 125 °C | ||
| -55 °C | ||
| 2.01 mm | ||
| 600F Series | ||
| 1.2 mm | ||
| 250 V |