12061A331KAT2A
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 330 pF, 100 V, 1206 [3216 Metric], ± 10%, C0G / NP0, 3.2 mm
Manufacturer:Kyocera AVX
Avnet Manufacturer Part #: 12061A331KAT2A
Secondary Manufacturer Part#: 12061A331KAT2A
Description Value
330 pF
± 10%
1206 [3216 Metric]
Standard Terminal
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
3.2 mm
1.6 mm
-888
100 V