12061A331KAT2A
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 330 pF, 100 V, 1206 [3216 Metric], ± 10%, C0G / NP0, 3.2 mm
Click image to enlarge
Manufacturer:Kyocera AVX
Product Category:
Capacitors, Ceramic Capacitors, SMD MLCC Multilayer Ceramic Capacitors
Avnet Manufacturer Part #: 12061A331KAT2A
Secondary Manufacturer Part#: 12061A331KAT2A
|---|---|---|
| 330 pF | ||
| ± 10% | ||
| 1206 [3216 Metric] | ||
| Standard Terminal | ||
| MSL 1 - Unlimited | ||
| 125 °C | ||
| -55 °C | ||
| 3.2 mm | ||
| 1.6 mm | ||
| 100 V |